۲۹ دقیقه
واژینوپلاستی و مزایای آن

لابیاپلاستی ( مراقبت ها، هزینه ، مزایا و معایب آن)

آنچه می خوانید...

امروزه جراحی لابیاپلاستی یکی از بهترین و مدرن ترین جراحی های زیبایی زنان محسوب می شود که آثار بسیار خوشایند و مطلوبی را از خود به جا می گذارد . 

مشکلات جنسی که خانم ها در زندگی مشترک تجربه می کنند ممکن است بعد از مدتی آزار دهنده و مخرب باشد . از این رو با مراجعه به جراح زیبایی زنان می توانند این مشکلات را بررسی و حل نمایند . 

بسیاری از خانم ها از ظاهر تیره و بدفرم واژن خود نارارضی هستند و این نا رضایتی بعد از مدتی به همسر و شریک جنسی شان سرایت می کند. این نارضایتی ها در نهایت ممکن است به بزرگترین مشکل در زندگی زناشویی تبدیل شود.

با دقت به ویژگی های یک پزشک خوب برای  انجام لابیاپلاستی   می توانید به  بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران  مراجعه نمایید ؛ همچنین در انتخاب خود  هوشمندانه تر عمل نمایید . امید است که این نوشتار بتواند کمک کوچکی در این مورد به شما عزیزان ارائه نماید .

جراحی لابیاپلاستی

تغییراتی که به مرور زمان در بدن ایجاد می شوند، تنها مختص صورت نیستند و بسیاری از خانم ها متوجه تغییراتی در ناحیه تناسلی خود می شوند، تغییراتی که می توانند منجر به بروز مشکلاتی شوند. لب های واژن که لابیا نام دارند، با بالا رفتن سن دچار کشیدگی می شوند و از خاصیت کشسانی و الاستیسیته آن ها کاسته خواهد شد.

در چنین شرایطی، فرد هنگام انجام برخی فعالیت ها مانند اسب سواری و یا پوشیدن لباس های تنگ با مشکلاتی از جمله درد، روبرو خواهد شد. این حالت هم چنین می تواند باعث پایین آمدن سطح اعتماد به نفس و کاهش میل جنسی نیز شود.

جراحی لابیاپلاستی ظاهر ناحیه تناسلی را با تغیرات عمده ای همراه می سازد . با این عمل زیبایی می توان اندازه ی لابیا در اطراف واژن را به خوبی تغییر داد ، بزرگ بودن لابیا ماژور و لابیا مینور می تواند حالت آویزان و نا زیبایی را ایجاد نماید که البته با جذب رطوبت باعث ایجاد بوی نا مطبوع در این ناحیه شود .

همچنین ممکن است بزرگ بودن لابیا در ناحیه تناسلی با ایجاد مشکلات جنسی در فرد همراه باشد . مشکلاتی که در زندگی زناشویی در روابط جنسی ایجاد می شود می تواند اثرات مخربی در کیفیت زندگی داشته باشد از این رو توصیه می شود که در اولین فرصت از بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران مشاوره های لازم را دریافت و نسبت به انجام این جراحی اقدام نمایید .

یکی از مشکلاتی که خانم ها از بزرگی لابیا دارند ایجاد تیرگی و بوی بد ناشی از رطوبت در این ناحیه است که در اثر جراحی لابیاپلاستی به خوبی از بین می رود . رطوبت به علاوه می تواند عاملی برای ایجاد انواع عفونت ها و رشد باکتری در ناحیه تناسلی باشد . 

اما خوش بختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی، نگرانی در خصوص این قبیل مشکلات قابل درمان است. روش جراحی به نام لابیاپلاستی، به رفع مشکلات ظاهری و عملکردی ناحیه تناسلی کمک می کند. این روش جراحی به خانم هایی که از تغییرات ایجاد شده در ناحیه تناسلی به خصوص لابیاها ناراصی هستند، توصیه می شود. این تغییرات می تواند ظاهری و یا عملکردی باشد.

بسیاری ازخانم ها به دلیل بزرگ بودن لابیاهای خود از پوشیدن لباس های تنگ خجالت می کشند.

البته ممکن است این مشکلات در افراد مختلف متفاوت باشد . ممکن است بزرگ بودن و بیرون زدگی لابیا برای یک خانم تنها جنبه ی ظاهری ناحیه تناسلی را تحت تاثیر قرار بدهد . 

لابیاپلاستی چیست؟

امروزه زیبایی آلت تناسلی از اهمیت ویژه‌ای برای خانمها برخوردار می باشد، به طوری که  از بسیاری از عمل ها و خدمات زیبایی برای رفع مشکلات ظاهری آن استفاده می نمایند .

یکی از معضلاتی که امروزه بسیاری از خانم ها از آن شکایت دارند بزرگ بودن لابیا مینور و بیرون زدگی آن از ناحیه تناسلی می باشد، که ظاهری ناخوشایند ایجاد می نماید.

تیرگی ناحیه تناسلی در اثر بیرون زدگی لابیا یکی از مشکلات دیگری است که بزرگ بودن لابیا ایجاد می نماید.

این عارضه در اثر اختلالات هورمونی بارداری و خود ارضایی و یا مسائل ژنتیکی بروز می نماید که می تواند مشکلات زیر را ایجاد نماید.

لابیاپلاستی یک عمل زیبایی واژن است که طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده است ،چراکه زیبایی و لذت جنسی بیشتر را به همراه دارد . این عمل زیبایی به افرادی توصیه می‌شود که دارای لابیا ماژور های نامتقارن و یا بزرگ و آویزان می باشند.

همانطور که می دانید بزرگ بودن بیش از اندازه لابیا ماژور در ناحیه تناسلی باعث می شود که مشکلات ظاهری ، روحی و جنسی بسیاری برای فرد ایجاد شود، از این رو عمل لابیاپلاستی کمک می کند که آثار به جا مانده از بزرگی لابیا به خوبی جبران شود.

در طول لابیاپلاستی از تکنیک هایی برای کوچک کردن لابیا (لب های واژن) استفاده می شود. این روش، مناسب خانم هایی است که از بزرگ و بیرون زده بودن لابیاهای خود ناراضی هستند و یا این که لابیاها در پی زایمان های متعدد و یا بالا رفتن سن دچار کشیدگی شده است.

در لابیاپلاستی برش هایی در قسمت های مختلف لابیا زده می شود که باعث جمع شدن و کوچک تر شدن آن می گردد، با توجه به اندازه لابیا و فرم ناحیه تناسلی جراح نسبت به برش های مورد نیاز اقدام نموده و با نخ های مخصوص در محل های جدید بخیه می زند . 

با این که به نظر می رسد لابیاپلاستی روش زیبایی محسوب می شود، اما خوب است بدانید که این روش با اهداف درمانی و رفع مشکلات فیزیکی و پزشکی ناشی از بزرگ بودن لابیا مانند بی اختیاری ادرار و یا عفونت نیز انجام می شود.

بله، لابیاپلاستی یک تکنیک درمانی برای افرادی است ازبزرگی  و بیرون زدگی لابیا در ناحیه تناسلی رنج می برند. 

مزیت های جراحی لابیاپلاستی

دلایل انجام لابیاپلاستی

همانطور که پوست صورت با گذشت زمان پیر می شود ، پوست اطراف واژن ولوبهای آن تحت تاثیر افزایش سن و پیری قرار گرفته و تغییر شکل می دهند. این تغییر در ظاهر لوب ها باعث می شود بسیاری از خانم ها در رابطه جنسی اعتماد به نفس کمتری داشته باشند. البته افزایش سن و پیری یکی از  دلایلی است که باعث نا متعارف شدن لوب های واژن می گردد. از دیگر دلایلی که باعث می شود لوب ها شکل افتاده پیدا کنند و دچار شل شدگی شوند شامل بیماری های و دلایل ارثی نیز می باشد. اما خوشبختانه به لطف جراحی لابیاپلاستی ، می توان لابیا هی واژن که دارای اشکال نامتقارن و افتاده هستند را بازسازی کرد و در واقع یک عمل زیباسازی واژن محسوب می گردد. با استفاده از این روش می توان مشکلات گفته شده را رفع کرد و افرادی که دارای مشکلات ظاهری واژن هستند از آن بهره برده و اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازیابی کنند.

افراد مناسب جراحی لابیاپلاستی 

همانطور که بیان شد این عمل زیبایی برای خانم هایی مناسب است که بعد از سن بلوغ دچار تغییر رنگ و تیرگی در قسمت لابیا ناحیه تناسلی شده اند . همچنین خانم هایی که از بیرون زدگی لابیا شکایت دارند و این مساله در ظاهر واژن ایشان تاثیر گذاشته است می توانند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند . 

جراحی زیبایی لابیاپلاستی  یکی از بهترین تکنییک ها برای داشتن اعتماد به نفس بیشتر و افزایش میل جنسی است. 

افراد مناسب جراحی لابیاپلاستی
افراد مناسب جراحی زیبایی واژن

خانم هایی که لابیاهای بزرگی دارند، معمولا با علائم زیر نیز روبرو خواهند شد:

 •  احساس درد و ناراحتی هنگام انجام فعالیت های فیزیکی و بدنی
 •  احساس درد و ناراحتی حین برقراری رابطه جنسی
 •  احساس ناراحتی هنگام پوشیدن لباس های تنگ

لابیاپلاستی روش سرپایی است، بدین معنا که نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و فرد همان روز قادر به انجام کارهای عادی خود می باشد.به یاد داشته باشید که بهتر است مشاوره های لازم را قبل از انجام این جراحی از بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران  دریافت نمایید .

خانم هایی که:

 • لابیا مینور بزرگ و بیرون زده ای دارند
 • از درد هنگام رابطه جنسی شکایت می کنند
 • از مشخص بودن لابیا هنگام پوشدن لباس های تنگ، به خصوص لباس ورزشی ناراضی هستند
 • هنگام انجام برخی فعالیت ها احساس ناراحتی دارند
 • با مشکلات پوستی و یا عفونت های مکرر در ناحیه واژن روبرو هستند

می توانند از مزایای لابیاپلاستی بهره مند شوند. البته توصیه می شود، پیش از این که تصمیم به انجام جراحی گرفته شود، با متخصص زنان مشاوره داشته باشید.

تکنیک های لابیاپلاستی

لابیاپلاستی به دو روش Wedge و Trim انجام می شود، که به بررسی هر یک می پردازیم.

 • روش Wedge

لابیاپلاستی به روش Wedge، نتایج طبیعی تری را به همراه دارد. در این روش، بافت مثلثی شکلی از قسمت داخلی لابیا برداشته می شود. البته ممکن است مقداری از بافت قسمت خارجی لابیا (لابیا ماژور) نیز برداشته شود.

این روش مناسب خانم هایی است که میزان بیرون زدگی لابیا در آن ها بسیار زیاد است.

 • روش Trim

در لابیاپلاستی به روش Trim

به خانم هایی که از تیره بودن ناحیه تناسلی ناراضی هستند، این روش توصیه می شود.

در طول جلسات مشاوره و معاینات و بررسی های انجام شده از سوی پزشک، بهترین تکنیک جراحی در نظر گرفته خواهد شد.

بهبودی بخیه ها بعد از لابیاپلاستی

همانطور که اشاره شد این روش توسط عمل جراحی نیز انجام می گیرد که در این حالت لابیا ها دارای بخیه هستند. بخیه ها باعث تورم لابیا و کلیتوریس می شوند. روند بهبود بخیه ها تا حد زیادی به مراقبت های بعد از عمل بستگی دارد. استفاده از کمپرس آب سرد برای کاهش تورم و بهبود سریعتر بخیه ها توصیه می شود. همچنین اگر خارش یا سوزش در قسمت های بخیه شده وجود داشته باشد می توان از اسپری یا ژل های لیدوکائین استفاده کرد. همچنین هنگام ادرار برای اینکه جای بخیه ها دچار سوزش نشود، می توان قبل از ادرار ناحیه مورد نظر را خیس کرد تا حس سوزش و خارش در هنگام ادرار ایجاد نشود. در نهایت بخیه بعد از گذشت چند هفته ( بسته به میزان شدت برش و جراحی متغیر است اما به طور کلی بعد از 6 هفته) توسط پزشک کشیده می شود. تا زمان کشیدن بخیه ها از برقراری رابطه جنسی و استفاده از تامپون  باید خودداری کرد. برای جلوگیری از هر نوع عوارض از مصرف هرگونه دارو یا پماد به طور خودسرانه و بدون مشورت پزشک بر روی بخیه خودداری کنید.

جراحی لابیاپلاستی و میل جنسی 

بسیاری از زوجین با مراجعه به مطب بهترین جراح لابیاپلاستی ، همزمان که اشتیاق فراوانی برای عمل لابیاپلاستی دارند ، نگران از بین رفتن و یا کاهش میل جنسی در خانم می باشند . 

اما باید دقت داشته باشید که ناحیه حساس و تحریک شونده در اندام تناسلی خانم ها در قسمت کلیتوریس ناحیه تناسلی متمرکز شده و ارتباطی به سایر قسمت های واژن ندارد . از این رو با برش قسمت های اضافی و پوست های آویزان واژن اتفاقی برای کلیتوریس نمی افتد و از این جهت میل جنسی در فرد دچار کاهش نمی گردد.

نکته جالب در رابطه با جراحی لابیاپلاستی این است که با حذف قسمت های اضافی در ناحیه تناسلی ، بخش کلیتوریس برجسته تر شده و تحریک پذیری آن شدت می یابد . از این رو نه تنها این روش میل جنسی را کاهش نمی دهد ، بلکه باعث افزایش و لذت جنسی بیشتر می گردد. البته در برخی از موارد جراح نسبت به کوچک کردن کلاهک کلیتوریس برای افزایش میل جنسی فرد استفاده می نماید . 

کوچک کردن کلاهک کلیتوریس چیست؟

فلپ پوستی، کلیتوریس را احاطه می کند. در برخی خانم ها، اندازه کلاهک به اندازه ای است که کلیتوریس را به طور کامل می پوشاند که نتیجه آن کم شدن میزان حساسیت در طول رابطه جنسی و کاهش میل جنسی می باشد.
جراحی کوچک کردن کلاهک کلیتوریس، روش موثری است که به برداشت بافت اضافی از روی کلیتوریس کمک می کند. روشی که با کمترین میزان تهاجم انجام می شود و در حدود نیم تا یک ساعت به طول می انجامد.
بسیاری از بیماران بعد از انجام این روش جراحی، از بیشتر شدن میل جنسی شان رضایت کامل دارند.

خانم هایی که قصد انجام جراحی هایی زیبایی واژن دارند، حتما باید با متخصص زنان در خصوص جنبه های مختلف هر یک از روش ها مشاوره داشته باشند. پزشک با بررسی آناتومی و معاینه ناحیه تناسلی به این نتیجه می رسد که کدام روش برای شما مناسب تر می باشد.

سن مناسب برای جراحی لابیاپلاستی 

مشاوره قبل از جراحی لابیاپلاستی 

اهمیت مشاوره قبل از لابیاپلاستی
اهمیت مشاوره قبل از لابیاپلاستی برای خانم ها

برای انجام جراحی لابیاپلاستی حتما به متخصص زنان مراجعه نمایید 


برای انجام جراحی لابیاپلاستی حتما به متخصص زنان و یا بهترین جراح تنگ کردن واژن مراجعه نمایید ، این روال به شما کمک می کند که مشاوره های تخصصی در این زمینه را دریافت نمایید و با آگاهی کامل از نحوه ی جراحی و نتیجه ی حاصل از آن ، نسبت به این عمل زیبایی اقدام نمایید.

در جلسات مشاوره به شما اعلام می شود که آیا فرد مناسبی برای انجام جراحی لابیاپلاستی هستید ؟ هزینه جراحی لابیاپلاستی چقدر است ؟ چه تغییراتی در ناحیه واژن اتفاق می افتد ؟ آیا انجام جراحی لابیاپلاستی در میل جنسی تاثیری دارد ؟ آیا لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی می شود ؟ دوره ی نقاهت این جراحی چیست و چه مراقبت هایی لازم است .

مراقبت های قبل از جراحی لابیاپلاستی

همانند سایر روش های جراحی، لابیاپلاستی نیز به آمادگی نیاز دارد. یک سری نکات در اختیار بیمار قرار می گیرد که رعایت آن ها ضروری است. از جمله: قطع مصرف مسکن و داروهای غیر استروئیدی و ضد التهابی مانند آسپیرین. این قبیل داروها با رقیق کردن خون، احتمال خونریزی را افزایش می دهند و باعث طولانی شدن دوه نقاهت خواهند شد.

بیمار باید از دو هفته قبل از جراحی، مصرف سیگار و دخانیات را کنار بگذارد. نیکوتین موجود در سیگار، روند بهبود را به تاخیر می اندازد.

پیش از جراحی، ناحیه تناسلی باید با آب و صابون تمیز شسته شود.

مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی

اولین مراقبت ها بعد از انجام لابیاپلاستی

توضیحات دکتر نارسیس نصیری ( جراح زیبایی واژن ) در خصوص دوران نقاهت بعد از عمل لابیاپلاستی

مراقبت های اولیه بعد از جراحی لابیاپلاستی

 • ممنوعیت رابطه جنسی به مدت دوماه به منظور بهبود هرچه بهتر محل بخیه و جراحی شده
 • ممنوعیت جابجایی و برداشتن وسایل سنگین به دلیل فشاری که به نواحی واژینال و لگنی وارد می کند
 • استفاده از انواع غذاهای آبکی به منظور پیشگیری از بروز یبوست: یبوست و افزایش فشار به نواحی لگنی باعث می شود محل جراحی شده با مشکل روبرو شوند.

اهمیت مراقبت های دوران نقاهت به اندازه ی جراحی می باشد . از این رو باید به صورت مرتب از داروهای تجویز شده استقاده نمایید و محل جراحی را حتما تمیز و خشک نگهداری نمایید . دقت داشته باشید که داروهای مسکن را در صورت احساس درد و ناراحتی استفاده نمایید .

خانم در حال مطالعه با تب لت

در خصوص مراقبت های لازم برای لابیاپلاستی باید کلیه مواردی که جراح لابیاپلاستی به شما متذکر می شود را به خوبی انجام دهید . برای دریافت اطلاعات جامع تر در این زمینه می توانید ویدئو زیر را مشاهده نمایید .

احتمال دارد لابیا بعد از جراحی کمی متورم باشد، که کاملا طبیعی بوده و به مرور برطرف خواهد شد. استفاده از کمپرس یخ، طی چهل و هشت ساعت اول، از میزان تورم کم می کند. البته توجه داشته باشید که کمپرس نباید مستقیما بر روی پوست این ناحیه گذاشته شود.

در صورت بروز درد می توان از داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک استفاده کرد. البته این جراحی فاقد درد است و بسیاری از بیماران قادر به تحمل میزان درد جزئی خواهند بود.

توصیه می شود بیمار یک روز را در منزل استراحت کند. معمولا بعد از گذشت چند روز، بیمار مشکلی در انجام کارهای روزانه خود نخواهد داشت. با این حال، انجام فعالیت های شدید بدنی و ورزش کردن، باید برای مدتی به تعویق بیفتد. این قبیل فعالیت ها، احتمال بروز تورم را افزایش می دهند.

توصیه می شود ابتدا حرکات ساده تر مانند پیاده روی آغاز و سپس به شدت تمرینات و حرکات اضافه شود.

برقراری رابطه جنسی تا زمان بهبودی کامل لابیا ممنوع می باشد. چرا که رابطه جنسی می تواند  باعث تغییر فرم لابیا و از بین رفتن نتیجه جراحی شود.

استحمام بعد از گذشت دو تا سه روز از جراحی، بلامانع است.

توصیه می شود تا چند هفته بعد از جراحی، از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان خودداری شود.

نتایج لابیاپلاستی بلافاصله بعد از جراحی مشخص خواهد بود و در صورتی که بیمار نکات گفته شده شده از سوی پزشک را رعایت کند، سریع تر به نتیجه دلخواه خواهد رسید. البته می توانید برای انجام این جراحی از بهترین جراح تنگ کردن واژن کمک بگیرید .

بعد از پایان لابیاپلاستی توسط بهترین جراح زیبایی واژن ، نکات و مراقبت های لازم در اختیار بیمار قرار می گیرد. چرا که آناتومی و شرایط جسمانی هر بیمار با دیگری تفاوت دارد و این موضوع مستقیما بر روی طول دوره نقاهت نیز تاثیر می گذارد.

استفاده از پد روزانه بعد از جراحی لابیاپلاستی 

برای پیشگیری از عفونت نیاز است تا محل عمل تمیز نگه داشته شود ، حتما کرم زینک اکساید را بعد از استحمام و یا استفاده از سرویس بهداشتی استفاده نمایید تا احساس درد و سوزش را کمتر نماید . سعی کنید در هفته های اول بعد از جراحی از پد روزانه استفاده نمایید تا  این ناحیه تا پایان دوره ی بهبودی کاملا خشک و تمیز باقی  بماند .

استفاده از پد بعد از لابیاپلاستی
اهمیت استفاده از پد بعد از لابیاپلاستی

استحمام بعد از لابیاپلاستی

ناحیه واژن به طور کلی عروق خونی بسیاری دارد و به دلیل آناتومی آن می توان خیلی راحت دچار عفونت گردد و محل تجمع قارچ و باکتری های مضر گردد. لذا بعد از انجام لابیاپلاستی به دلیل وجود بخیه ها احتمال عفونت نیز بیشتر می گردد. به همین دلیل استحمام بعد از عمل لابیاپلاستی تا زمانی که بخیه ها تازه هستند می تواند بسیار خطرناک باشد و احتمال عفونت را افزایش دهد و یا به دلیل فشار آمدن به واژن در حمام بخیه ها باز شده و تورم ایجاد گردد. لذا برای انجام استحمام بعد از عمل لابیا پلاستی با مشورت پزشک این کار را انجام دهید. شب قبل از انجام استحمام کنید تا حداقل دو یا سه روز پس از عمل نیاز به استحمام نباشد. اما به طور کلی پزشک توصیه می کند تا سه روز بعد از انجام عمل از رفتن به زیر دوش خود داری کنید. همچنین از استحمام با آب داغ یا نشستن در وان باید پرهیز کرد.

رابطه جنسی بعد از عمل لابیاپلاستی 

تا حدود 6 هفته از ایجاد رابطه جنسی خودداری نمایید . با دادن اطلاعات کافی به همسر خود از ایشان بخواهید که تا پایان دوره ی کامل نقاهت بعد از لابیاپلاستی از ایجاد رابطه جنسی خودداری نماید . زیرا طی این مدت التهابات ناشی از جراحی زیاد بوده و به مرور زمان کاهش می یابد .

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی
رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی چگونه است ؟

در طول دوران نقاهت ، می توانید با بهترین جراح تنگ کردن واژن  در ارتباط باشید و هرگونه نگرانی و استرسی که در وجودتان ایجاد شده را با ایشان در میان بگذارید . حتما واکنش های آلرژیک خود را بررسی نمایید و در صورتی که به مورد غیر طبیعی مواجه شدید با پزشک خود تماس بگیرید . البته با حفظ خونسردی

ورزش کردن بعد از لابیاپلاستی

به طور کلی سه روز بعد از انجام عمل می توان به کارهای روزانه پرداخت ولی همچنان باید جانب احتیاط را رعایت کرد. انجام کار های سخت یا کارهایی که نیاز به زور یا جنب و جوش فراوان دارند، اصطکاک بین لابیا ها را افزایش داده و موجب درد، قرمز و سوزش می شود. اما میزان فعالیت بعد از عمل و نوع آن  به شدت عمل و ناحیه ای که بخیه شده بستگی دارد. بسیاری از خانم ها حتی بعد از گذشت چند روز رانندگی می کنند و ورزش های سبک مانند پیاده روی کوتاه مدت را نیز انجام می دهند. اما به هر حال انجام ورزش های شدید و سنگین که باعث افزایش فشار به بخیه و ناحیه واژن میگردد مانند دوچرخه سواری، موتور سواری، شنا کردن و … نباید انجام گردد.

لباس مناسب بعد از لابیاپلاستی

پوشیدن لباس زیر گشاد و استفاده از دامن و لباس های بلند از واجبات و ملزوماتی است که بعد از عمل لابیا پلاستی باید آن را رعایت کرد. استفاده از لباس گشاد باعث کاهش ساییدگی و اصطکاک در ناحیه واژن می گردد. این امر خوب شدن سریع و ترمیم بهتر کمک می کند. پوشیدن شلوار جین یا لباس های زیر تنگ باعث تورم، قرمز و خارش می شود و چه بسا ممکن است محیط را برای پرورش باکتری ها وقارچ ها نیز فراهم کند. بنابراین پوشیدن لباس مناسب بعد از عمل در روند بهبودی  و سلامت کلی واژن بسیار موثر است.

عوارض جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی از جمله جراحی های زیبایی ایمن و بی خطری است که عارضه چندان خطرناکی در پی ندارد. اما به هر حال شاهد بروز برخی از عارضه هایی هستیم که جای نگرانی ندارند. عوارض لابیاپلاستی شامل موارد زیر خواهد بود :

 • کبودی
 • تورم
 • درد خفیف
 • خونریزی مختصر

تمامی مواردی که نام بردیم از جمله عوارض مختصری هستند که ایجاد می شوند. البته این عوارض در کوتاه ترین زمان بهبود پیدا می کنند.

هزینه عمل لابیاپلاستی

هزینه ای که برای عمل لابیاپلاستی دریافت می شود نرخ ثابتی ندارد. از طرفی این جراحی جزء جراحی های زیبایی محسوب می شود و باید تمام هزینه های آن از سوی شخص پرداخت شود. از طرفی هم معیارهای مختلفی در تعیین هزینه عمل لابیاپلاستی نقش دارد که نمی توانیم هزینه آن را به طور دقیق تعیین کنیم.

میزان مشکلات در ناحیه واژن، میزان تغییراتی که باید حاصل شود و تکنیکی که برای انجام جراحی بکار بسته می شود از عوامل افزایش یا کاهش هزینه های جراحی لابیاپلاستی می باشند.

عمل لابیاپلاستی نیز مانند سایر عمل های زیبایی نمیتوان برای آن یک قیمت واحد مشخص کرد. در واقع فاکتور های زیادی وجود دارند که در مدت زمان عمل جراحی، پیچیدگی و هزینه آن تاثیر می گذارند. بنابراین برای مشخص شدن هزینه لابیاپلاستی باید ابتدا توسط پزشک معاینه صورت گیرد سپس پزشک با بررسی فاکتور هایی مانند میزان تقارن، میزان افتادگی و شل شدگی، نوع عمل مدنظر بیمار ( لیزر یا عمل جراحی ) هزینه را بیان می کند. بنابراین هزینه ها می تواند بسیار متغیر باشد و از یک به شخص دیگر تغییر کند.

لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر یکی از انواع روش های انجام این عمل زیبایی است. لیزرها در روند این عمل به برش بدون درد و فرم دهی به لابیاها و نیز درنهایت به بستن محل های برش خورده کمک می کنند.

برخی از افراد می پرسند که لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟.

باید بگوییم که نتیجه ای که از این دو تکنیک حاصل می شود کاملا مشابه و یکسان است بنابراین در نتیجه ی حاصل شده هیچ تفاوتی نمی یابند.

صرفا تنها تفاوتی که بین این دو تکنیک جراحی وجود دارد این است که روند بهبودی و دوران نقاهت بعد از انجام لابیاپلاستی با لیزر کوتاه تر می شود.

مهم تر این که لیزرها هیچ آسیبی به بدن وارد نمی کنند.

در مواردی هم که از نخ های غیر قابل جذب استفاده می کنند باید بخیه ها یک هفته بعد از جراحی کشیده شود. اما با انجام لیزر ها می توان این مرحله را حذف کرد. زنانی که از کشیدن بخیه ها می ترسند می توانند از لیزر ها برای روند لابیاپلاستی استفاده کنند.

مزایای لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با استفاده از دو روش صورت می گیرد که شامل عمل جراحی و لیزر می باشد. استفاده از لیزر برای انجام لابیاپلاستی مزایایی نسبت به عمل جراحی دارد. در این روش در واقع برش بافت واژن و لابیای آن با استفاده از لیزر صورت گرفته و همزمان با انجام این کار، عمل انعقاد خون نیز صورت می گیرد.این کار موجب می شود که خونریزی حین عمل کمتر باشد. استفاده از لیزر باعث می شود که نیاز به بخیه در ناحیه لابیای واژن نباشد. عدم خونریزی زیاد و بخیه موجب می شود که تورک حاصل از عمل لابیاپلاستی نیز کمتر و روند بهبودی نیز سریعتر باشد. استفاده از لیزر روش جدید تری نسبت به عمل جراحی است که طبیعتا تکنولوژی پیشرفته تری را نیز می طلبد. بنابراین نتیجه کلی آن از عمل جراحی بهتر است و رضایتمندی بیشتری برای افراد به دنبال دارد.

سوالات جراحی لابیاپلاستی 

همانطور که بیان شد ، لابیا پلاستی یکی از جراحی های زیبایی واژن بانوان است که در آن با برش لبه های خارجی واژن (لابیا ماژور) یا لبه های داخلی واژن ( لابیا مینور ) شکل ظاهری واژن زیبا می شود.

 لابیاپلاستی مناسب بانوانی است که در اثر بالا رفتن سن، زایمان طبیعی و … لابیاهای آن ها نامتقارن و بدفرم شده است.گاهی بزرگ بودن لابیا ها سبب زخم شدن واژن در هنگام فسار آمدن به آن می شود.

 احساس درد و ناراحتی هنگام برقراری رابطه جنسی و یا در هنگام ورزش و فعالیت هایی سنگین برای بانوان ایجاد می شود.برخی از بانوان هنگام پوشیدن لباس چسبان و مایو در استخر ار بیرون زدگی لابیا احساس نارضایتی دارند .

در جراحی لابیا پلاستی لابیا ها متقارن و یک اندازه می شود و چروک ها و پوست اضافه آن برداشته می شود . لابیا پلاستی با استفاده از لیزر یا تیغ جراحی انجام می شود و انتخاب اینکه کدام روش برای کدام شخص مناسب است توسط پزشک صورت می گیرد.

لابیاپلاستی توسط بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می شود و نخ بخیه بسیار ظریف می باشد و نیاز به کشیدن آن نیست و جذب می شود .

جراحی حدود یک تا دو ساعت طول می کشد و بیمار می تواند بعد از آن به خانه برود و احتیاج به بستری نیست.

در اینجا به اختصار توضیحاتی در مورد لابیاپلاستی و نحوه انجام آن دادیم.

سوالات متداول لابیاپلاستی

ممکن است برای بانوانی که تمایل به انجام عمل جراحی لابیا پلاستی دارند سوالاتی بوجود بیاید که در اینجا سوالات متدوال در مورد لابیاپلاستی را جواب می دهیم :

 • لابیاپلاستی چیست؟

        جواب:به عمل جراحی زیبایی واژن که در آن با برش لبه های خارجی واژن (لابیا ماژور) یا لبه های داخلی       واژن ( لابیا مینور ) شکل ظاهری واژن زیبا می شود لابیا پلاستی گفته می شود.

 • لابیاپلاستی برای چه اشخاصی مناسب است؟

جواب : لابیاپلاستی برای افرادی مناسب است که که بر اثر افزایش سن و بارداری و زایمان لابیاهای آن ها از حالت متقارن خارج شده و بدفرم شده است و به دلیل داشتن لابیا بزرگ درهنگام فشار آمدن به لابیا در ورزش یا رابطه جنسی دچار درد و خونریزی می شوند و یا لابیاها در لباس بد شکل به نظر می رسد.

 • دوران نقاهت لابیا پلاستی چند روز است ؟

جواب:بهتر است خانم تا دو روز استراحت مطلق داشته باشد و بعد از آن به فعالیت های روزانه خود بپردازد ولی تا یک هفته نباید فعالیت های سنگین و ورزش انجام دهد .

 • سن مناسب برای لابیاپلاستی چند سال است ؟

جواب: باید حتما سن 18 سال شما به اتمام برسد و پس از این سن جراحی لابیاپلاستی انجام شود ، بدلیل اینکه که رشد نهایی لابیاها انجام شود و تغییر رنگ و فرمی که لابیاها به دست می آورند پس از سن 18 سالگی است به همین دلیل است که توصیه می شود پس از این سن جراحی لابیاپلاستی انجام شود .

 • آیا لابیاپلاستی نیاز به بیهوشی دارد ؟

جواب:لابیا پلاستی هم با بیهوشی و هم با بی حسی موضعی انجام می شود.

 • آیا لابیاپلاستی با لیزر انجام می شود؟

جواب :بله یکی از روش های لابیاپلاستی ، با لیزر است.

 • مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی چیست؟

جواب: بانوانی که جراحی لابیاپلاستی انجام می دهند یک سری مراقبت های بعد از عمل را باید انجام   دهند تا ایجاد مشکل در نواحی بخیه خورده در واژن نگردد وبهداشت فردی بیمار حفظ شود .

 • ناحیه واژن و محل بخیه باید تمیز و عاری از هرگونه میکروب نگهداری شود.
 • باید از لباس های گشاد و راحت استفاده کرد .
 • بیمار بعد از عمل جراحی لابیاپلاستی باید تا دو روز استراحت مطلق کند و اگر شاغل است تا یک هفته مرخصی بگیرد و از انجام فعالیت های سنگین و رانندگی خودداری کند.
 • بعد از دو روز بیمار می تواند به فعالیت های شخصی و روزانه خود بپردازد .
 • بعد از دو روز بیمار می تواند دوش بگیرد ولی باید مواظب باشد به ناحیه واژن ضربه وارد نشود
 • در صورت نیاز پانسمان باید تعویض گردد.
 • تا 40 روز باید از برقراری رابطه جنسی خودداری کرد .

 • آیا بعد از عمل لابیاپلاستی می توان رابطه جنسی برقرار کرد ؟

جواب :خیر. تا یکماه باید از داشتن رابطه جنسی خودداری کرد.

 • بعد از عمل لابیاپلاستی می توان حمام کرد ؟

جواب: دو روز بعد از لابیاپلاستی می توان حمام کرد ولی باید مواظب باشید که به ناحیه بخیه خورده ضربه وارد نشود . نشستن در وان حمام ممنوع است.

 • بعد از لابیاپلاستی باید آنتی بیوتیک مصرف شود؟

جواب:بله مصرف قرص آنتی بیوتیک در کاهش احتمال ایجاد عفونت در ناحیه واژن بسیار موثر است.

 • آیا جراحی لابیاپلاستی در لذت جنسی تاثیر گذار است؟

جواب : لابیاپلاستی سبب کاهش درد در اثر بزرگ بودن لابیاها در رابطه جنسی می شود و درد را کاهش می دهد و سبب افزایش رضایت و لذت جنسی می شود.

 • بعد از جراحی لابیا پلاستی جای بخیه باقی می ماند ؟

     جواب : خیر . بخیه ها بسیار نازک و ظریف هستند و خود به خودی جوش می خورد و بعد از سه تا چهار هفته بطور کامل جذب می شوند.

 • آیا دختران باکره می توانند لابیا پلاستی انجام دهند ؟

جواب : بله. عمل لابیاپلاستی هیچ گونه آسیبی به پرده بکارت وارد نمی کند .

 • آیا لابیاپلاستی عوارض دارد؟ 

جواب: اگر لابیاپلاستی تحت نطر پزشک متخصص انجام شود هیچ گونه خطر و عوارضی به دنبال نخواهد داشت.

بهترین جراح لابیاپلاستی 

 برای انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی لازم است تا شما به نکات بسیار دقیق و حساسی توجه داشته باشید تا بتوانید با خیالی آسوده این عمل زیبایی را انجام دهید . 

داشتن دانش و آگاهی لازم

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک متخصص زنان و زایمان باید داشته باشد این است که دانش و سواد کافی را در زمینه ای که فعالیت دارد داشته باشد. از همین رو متخصص زنان و زمان خوب افرادی هستند که توانسته اند تحصیلات آکادمیک موفقی داشته باشند و در دوران تحصیل در دانشگاه منابع معتبری را در حوزه تخصص خود مطالعه کرده اند.

سواد و آگاهی این امکان را فراهم می کند که این متخصصین بتوانند با نگاه دقیق تری به درمان بپردازند و انجام روند تشخیص و معاینات بهتر باشد.

دکتر نارسیس نصیری در پانزدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران
دکتر نارسیس نصیری در پانزدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران

مهارت و تجربه کافی

دومین معیاری که باید مورد نظر داشته باشید این است که متخصص زنان و زایمان باید حتما در کنار آگاهی، تجربه ای در بخش درمان و تشخیص بیماری های مختلف و وضعیت های مختلف زنان باردار داشته باشد. به جهت اهمیت موضوع تجربه و مهارت بسیاری از متخصصین زنان دوره ای را به عنوان دستیار در کنار بهترین متخصصین زنان و زایمان به کار مشغول می شوند تا تجربه درمانی شان افزایش داشته باشد.

اگر تمایل به انجام جراحی لابیاپلاستی توسط بهترین جراح لابیاپلاستی را دارید و میخواهید بدانید که این جراحی چقدر ماندگاری دارد . ویدئو زیر را مشاهده نمایید : 

اخلاق و وجدان حرفه ای در کار

وجدان کاری و اخلاقه مداری از دیگر معیارهایی است که در صورتی که در فعالیت های پزشکی لحاظ شود می تواند نتایج مثبت فراوانی را به همراه داشته باشد. از همین رو این ویژگی می تواند موجب همدلی بیشتر پزشک با بیمار شود و در شکلی گیری ارتباط خوب پزشک با بیمار موثر واقع خواهد شد. زمانی که بیمار به پزشک خود اعتماد کند روند درمانی تا حد زیادی با موفقیت هایی همراه خواهد بود.

استفاده از کلینیک و مطب و بیمارستان های معتبر برای جراحی لابیاپلاستی 

از مهم ترین مسائلی که باید مورد نظر داشته باشید این است که حتی محلی که بهترین متخصص زنان در آن مشغول به کار هستند نیز مهم است. به همین جهت در بخشی مجزا قرار است که به مهم ترین ویژگی هایی که یک مرکز درمانی باید داشته باشد، تا متخصص زنان و زایمان خوب بتواند خدمات درمانی درست و موفقی را به مراجعین اش ارائه کند، بپردازیم.

تجهیز امکانات و خدمات درمانی

اولین مساله ای که باید مورد توجه قرار دهید میزان تجهیزات درمانی و مجهز بودن مرکز درمانی است. هرچقدر که مرکز درمانی مجهز تر باشد متخصص زنان و زایمان می تواند با بکار گیری تجهیزات پزشکی در روند تشخیص و درمان زنان باردار موفق تر عمل کند. در مواردی که مرکز درمانی با محدودیت امکانات مواجه است پزشکان نیز نمی توانند به درستی خدماتی که لازم است را برای زنان ارائه کنند. هرچقدر هم که با تجربه و با سواد باشند باز هم محدویت هایی در ارائه خدمات آنها وجود خواهد داشت. خوش بختانه این روزها کم نیستند مراکز درمانی مجهز که توانستند دغدغه مندی زنان باردار و خانواده هایشان را بکاهند. زیرا که بهترین متخصص زنان و زایمان در این مراکز مشغول خدمت هستند.

حرفه ای بودن بهترین جراح لابیاپلاستی  و کادر پزشکی در مرکز درمانی

از جمله مهم ترین ویژگی هایی که یک مرکز درمانی باید داشته باشد این است که بهترین جراح لابیاپلاستی ، پرسنل و پرستاران باید حرفه ای و متخصص باشند تا بهترین خدمات را برای بیماران در آن مکان داشته باشند.

به همین جهت بسیاری از کلینیک ها و بیمارستان هایی که پرسنل حرفه ای دارند و در درمان بسیار موفق و مثمر ثمر خواهند بود.

این مساله به بهبود رابطه بیماران و نیز همراهان شان کمک زیادی خواهد کرد. از این جهت که حرفه ای بودن پرسنل به توانایی مدیریت ارتباط آنها با مراجعین نیز کمک های شایانی خواهد کرد.

تمیز بودن مراکز درمانی برای عمل لابیاپلاستی 

از دیگر معیارهایی که باید در انتخاب مراکز درمانی دقت داشته باشید این است که آنها تمیز باشند و هرگونه اقدامات بهداشتی در فواصل زمانی کوتاه انجام شود. این مساله به این جهت اهمیت دارد که زنانی که قرار است در این مراکز زایمان داشته باشند باید در امنیت بهداشتی باشند تا هیچ گونه انتقال بیماری یا آلودگی رخ ندهد. بسیاراند مراکزی که به جهت بهداشت بسیار موفق عمل کرده اند و در کاهش انتقال بیماری و کاهش دغدغه مندی افراد توانستند کاملا موفق باشند.جراحی زیبایی واژن با جراحی از جمله روش های درمانی و زیبایی است که خانم های عزیز انجام می دهند. به همین دلیل خانم های بسیاری هستند که به خانم دکتر نارسیس نصیری مراجعه می کنند و این جراحی زیبایی زنان را انجام می دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره ۲۲۵۸۵۷۰۵ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید با اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

دکتر نارسیس نصیری

دکتر نارسیس نصیری

متخصص زنان و زایمان، جراح زیبایی زنان با ارائه بهترین و تخصصی ترین خدمات جراحی زیبایی واژن مانند لابیاپلاستی، جراحی تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن در منطقه پاسداران تهران. دکتر نارسیس نصیری از سال ۱۳۷۸ به صورت تخصصی بر روی جراحی زیبایی واژن و زایمان بدون درد تمرکز ویژه داشته و تا کنون عمل های موفق با رضایتمندی بالای مراجعین عزیز را به همراه داشته اند.

10 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *