۴ دقیقه
دکتر نارسیس نصیری در مطب

بهترین دکتر زایمان طبیعی در تهران

آنچه می خوانید...

زایمان یک اقدام فیزیولوژیک و طبیعی است که با مکانیزم خاص و تدریجی اتفاق می افتد و منجر به خارج شدن جنین از رحم می شود .
زایمان طبیعی یکی از روش های محبوب برای زایمان محسوب می شوند . بسیاری از خانم ها با توجه به شرایط ایجاد شده در زمان بارداری تمایل زیادی به زایمان به روش طبیعی دارند .
زایمان طبیعی امروزه همراه با تکنیک ها و روش های جراحی بسیار پیشرفته ای است که می تواند زایمان شما را بسیار راحت و بدون درد سر انجام دهد .
همچنین در این روش خطری برای مادر و یا فرزند وجود نداشته و هر گونه اقدام در خصوص حفظ سلامت مادر و جنین درون درون شکم انجام می پذیرد.

مراحل زایمان طبیعی

زایمان طبیعی مراحل مختلفی دارد و معمولا شامل موارد زیر خواهد بود :
شروع زایمان با انقباضات رحم
در ابتدایی ترین مرحله زایمن طبیعی ، رحم شروع به انقباضات متعدد می نماید . فرد احساس درد ضعیفی در ناحیه لگن دارد و البته عضلات رحم به صورت پیشرونده منقبض می شود . با هر بار انقباض در گردن رحم، دهانه ی آن باز تر می شود تا جایی که گردن رحم به اندازه ی مناسب باز شود .
برای تولد نیاز به باز بودن دهانه رحم داریم . بدین منظور فرد باید با تحمل درد زایمان و تلاش هایی که جراح به ایشان آموزش می دهند اقدامات لازم راانجام دهد و همکاری های مورد نیاز را با بهترین متخصص زنان در پاسداران و یا  دکتر زنان خوب در تهراناعمال نمایند .
مرحله درد:
درد انقباضات رفته رفته بیشتر می شود اما تحمل آن یک امر بسیار مهم می باشد،رحم شما با سرعت زیادی گشاد می شود و انقباضات رحم نیز طولانی تر می شوند و شما وارد مرحله ی هل دادن خواهید شد . هل دادن اصطلاحی برای هدایت نوزاد از رحم به خارج آن است که به زایمان پایان می بخشد .

زایمان سزارین

تحمل درد زایمان :

با توجه به روش های درمانی که امروزه برای زایمان طبیعی ارائه می شود . زایمان طبیعی بدون درد یکی از روش هایی است که متخصص زنان و زایمان برای شما انجام می دهد . تصورات شما از زایمان طبیعی همان چیزی است که در فیلم ها دیده اید و یا از زبان مادران خود شنیده اید .اما امروزه تکنیک های نوینی ارائه شده است که ترس و اضطراب شما از زایمان طبیعی را کاهش می دهد و شما می توانید بدون ایجاد نگرانی و داشتن استرس برای زایمان ، به راحتی زایمان طبیعی انجام دهید .

اولین مرحله زایمان ممکن است بسیار طولانی باشد که خود شامل سه بخش است :
1- فاز زایمان اولیه که از ابتدای انقباضات تا زمانی که دهانه رحم به 3 سانت برسد ادامه دارد .
2- فاز کار فعال : در این مرحله دهانه رحم باید از 3 سانت به 7 سانتی متر برسد .
3- فاز گذار: در فاز گذار طول دهانه رحم باید به 10 سانتی متر افزایش یابد .
در تمامی مراحل زایمان متخصص زنان و زایمان در کنار شما خواهد بود و راهنمایی های لازم در خصوص روش های کاهش درد و یا موفق بودن زایمان را به شما ارائه می نماید.

در هنگام زایمان باید آرام باشید و هیچ استرسی را متحمل نشوید . به طور طبیعی اتفاقاتی که در زایمان طبیعی متحمل می شوید شامل موارد زیر می باشد :
1- تحمل درد اولیه
2- تلاش برای باز شدن رحم تا 3 سانت و بیشتر
3- تحمل انقباضات رحمی به طول 30 تا 45 ثانیه ( در بین انقباضات ممکن است شما 5 تا 30 دقیقه استراحت داشته باشید )
4- ممکن است احساس درد ، درد کمر ، گرفتگی عضلات شکم ، احساس فشار و سفتی در ناحیه لگن داشته باشید .
5- پاره شدن کیسه آب ( البته پاره شدن کیسه آب می تواند در هر مرحله ای از زایمان اتفاق بیافتد)

پایان زایمان طبیعی

زمانی که تمامی مراحل زایمان را پشت سر گذاشتید ، دهانه رحم شما باز شده و انقباضات رحمی را متحمل شده اید ، سر نوزاد به سمت رحم چرخیده است و اکنون زمان تولد فرا می رسد .
متخصص زنان و زایمان به عنوان بهترین پشتیبان در این زمان کنار شما خواهد بود و شیوه ها و تکنیک های تخصصی برای بیرون کشیدن نوزاد را ارائه می نماید . تولد نوزاد بسیار منحصر به فرد است و شما با دیدن فرزند دلبندتان تمامی درد و رنج های زایمان را از یاد خواهید برد. زایمان با برش بند ناف و خارج کردن جفت از رحم پایان می پذیرد .

دکتر نارسیس نصیری

دکتر نارسیس نصیری

متخصص زنان و زایمان، جراح زیبایی زنان با ارائه بهترین و تخصصی ترین خدمات جراحی زیبایی واژن مانند لابیاپلاستی، جراحی تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن در منطقه پاسداران تهران. دکتر نارسیس نصیری از سال ۱۳۷۸ به صورت تخصصی بر روی جراحی زیبایی واژن و زایمان بدون درد تمرکز ویژه داشته و تا کنون عمل های موفق با رضایتمندی بالای مراجعین عزیز را به همراه داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *