۳ دقیقه
زایمان سزارین

زایمان سزارین

آنچه می خوانید...

زایمان سزارین

زایمان سزارین یا طبیعی؟ ممکن است این سوال را بارها از خود پرسیده باشید، مخصوصا شما خانم‌های باردار که در شرف زایمان هستید و نمی‌دانید که کدام روش برای شما آسان‌تر و بی‌دردسرتر است. بحث‌های مختلفی در مورد اینکه کدام نوع زایمان می‌تواند برای افراد مناسب باشد وجود دارد و افراد دقیقا نمی‌دانند که با کدام روش می‌توانند راحت‌تر و یا حتی کم هزینه‌تر نوزاد خود را به دنیا بیاورند. در سال‌های اخیر نیز گرایش افراد به زایمان سزارین بیشتر و بیشتر شده و پزشکان نیز طبق خواسته آنها این عمل را برایشان انجام می‌دهند. اما این روش سزارین در اصل چیست؟ چرا زنان باردار به سمت این عمل رفته و چه معایب و مزایایی می‌تواند برای آنها داشته باشد؟

زایمان سزارین

روند زایمان سزارین به چه صورت است؟

در عمل سزارین نوزاد از طریق برش‌هایی که در شکم مادر ایجاد می‌شود به دنیا می‌آید. در این روش، پزشک بعد از بیهوش کردن مادر و ایجاد یک برش افقی در شکم و کنار زدن عضله‌های آن به رحم دسترسی پیدا کرده و عمل بیرون آوردن نوزاد را شروع می‌کند. اما موردی استثنایی وجود دارد که به دلیل رشد ناکافی نوزاد این برش به صورت عمودی انجام می‌شود و همین ممکن است در آینده امکان زایمان طبیعی برای مادر را ناممکن ‌سازد. بعد از بیرون کشیدن نوزاد بند ناف او بریده شده و پزشک شروع به بخیه زدن شکم مادر می‌کند، که این عمل ممکن است حدود 30 دقیقه به طول بیانجامد.

 زایمان سزارین برای چه افرادی مناسب است؟

نارسیس نصیری پزشک متخصص زنان و زایمان در مورد اینکه عمل سزارین برای چه افرادی مناسب است می‌گوید: عمل سزارین معمولا مناسب افرادی است که ممکن است زایمان طبیعی برای آنها خطرناک بوده و یا سابقه جراحی‌های رحمی داشته باشند، همچنین مبتلا بودن مادر به بیماری‌های ریوی و قلبی نیز می‌تواند روند زایمان طبیعی را برای او مشکل ساز کرده و مادر مجبور به انجام عمل سزارین شود. موارد دیگری از قبیل عدم تطابق سایز رحم با سر جنین، رشد ناکافی جنین، مشکلات خونی جنین، چند قلویی، ضربان غیر طبیعی قلب جنین، مشکلات جفت و عوامل دیگر نیز می‌توانند دلایل انتخاب عمل سزارین برای زنان باردار باشند.

معایب و مزایای زایمان سزارین

اما انجام عمل سزارین برای افراد بدون عوارض نیست، این عمل برای افراد مختلف نتایج متفاوتی را از خود نشان می‌دهد، اما عوارض کلی که ممکن است فرد تازه سزارین کرده را تهدید کنند عبارتند از: تاثیر داروی بیهوشی بر کل بدن، احتمال عفونت‌های رحم و مثانه، امکان عفونت جای بخیه‌ها، دردهای لگنی در مادر، آسیب جنین مانند مشکلات تنفسی، خونریزی زیاد، لختگی خون در پاها، به علاوه این عمل مزایایی دارد که افراد را به انتخاب آن تشویق می‌کند. از این مزایا می‌توان به تحمل درد کمتر توسط مادر، برنامه‌ریزی حدودی برای تاریخ تولد نوزاد و جلوگیری از افتادگی رحم نام برد.

بحث‌های مختلفی در مورد اینکه کدام نوع زایمان، زایمان طبیعی یا زایمان سزارین می‌تواند برای افراد مناسب باشد وجود دارد و افراد دقیقا نمی‌دانند که با کدام روش می‌توانند راحت‌تر و یا حتی کم هزینه‌تر نوزاد خود را به دنیا بیاورند.. برای دریافت پاسخ سوالات خود می توانند به خانم دکتر نارسیس نصیری مراجعه می کنند و در خصوص زایمان سزارین نیز سوالاتی را  بپرسند . برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره ۲۲۵۸۵۷۰۵ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید با اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

خدمات دکتر نارسیس نصیری متخصص زنان و زایمان و جراح زیبای زنان

زایمان طبیعی 

مشاوره قبل از بارداری

جراحی زیبایی زنان 

 غربالگری دوران بارداری

دکتر نارسیس نصیری

دکتر نارسیس نصیری

متخصص زنان و زایمان، جراح زیبایی زنان با ارائه بهترین و تخصصی ترین خدمات جراحی زیبایی واژن مانند لابیاپلاستی، جراحی تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن در منطقه پاسداران تهران. دکتر نارسیس نصیری از سال ۱۳۷۸ به صورت تخصصی بر روی جراحی زیبایی واژن و زایمان بدون درد تمرکز ویژه داشته و تا کنون عمل های موفق با رضایتمندی بالای مراجعین عزیز را به همراه داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *