۲۹ دقیقه
واژینوپلاستی و مزایای آن

جراحی تنگ کردن واژن هزینه ، مزایا و ماندگاری

آنچه می خوانید...

امروزه جراحی زیبایی زنان دنیای وسیع و متنوعی را شامل می شود که به کیفیت زندگی زناشویی و رفع مشکلات واژن کمک بزرگی می نماید و نقش به سزایی در بالا رفتن حس اعتماد به نفس در خانم ها می شود که می توان از جراحی تنگ کردن واژن   به عنوان یک عمل  بسیار ایده آل و کار آمد در زمینه رفع مشکلات جنسی و البته ظاهری ناحیه واژن یاد نمود .

تنگ کردن واژن نیز شاید کمی ناراحت کننده و یا ناخوشایند به نظر آید اما تا به حال به این امر فکر کرده اید، آیا بعد از مراجعه به متخصص زنان  نیز به شما برای درمان برخی از عوارض و بیماری ها پیشنهاد انجام جراحی تنگ کردن واژن را نداده است؟
شلی واژن در برخی از خانم ها نیز مسائلی ایجاد می کند که باعث افزایش اضطراب می شود. همچنین شک و تردید هایی که در مقاربت های جنسی نیز ایجاد می شود باعث می شود تا به این نگرانی ها اضافه شود.

جراح واژینوپلاستی با اقدامات لازم و جراحی های مورد نیاز این ناحیه ، به بهترین شکل و نحو احسن نتیجه دلخواه را ارائه می نماید .

جراحی تنگ کردن واژن 

واژینوپلاستی روشی است که جراح زیبایی زنان با جراحی بر روی بافت دستگاه تناسلی به منظوراصلاح واژن انجام می دهد.

واژینوپلاستی نیاز به یک تعهد مادام العمر برای مراقبت های بعد از جراحی دارد ، زیرا خانم هایی که واژینوپلاستی دارند باید مراقب واژن خود باشند.

در واقع جراحی واژن در چند سال اخیر یکی از  محبوب ترین جراحی های زیبایی در ناحیه دستگاه تناسلی زنان به شمار می رود.

واژن زنان ممکن است بر اثر عواملی مختلف مثل زایمان،افزایش سن ودلایل متعدد دیگر دچار شل شدگی و گشادی شود .

که این مسئله منجر بر کاهش اعتماد به نفس جنسی افراد شده و لذت رابطه جنسی را در افراد کم می کند و مشکلات گوناگونی نظیر

بی اختیاری ادرار،خشکی واژن و برخی عفونت ها را برای فرد به وجو می آورد.

در واقع تنگ کردن واژن توسط  لیزر یکی از تکنیک ها و روش های جدید، در زمینه واژینال است. که این کار سبب تقویت عضلات و بافت واژن و تنگ شدن واژن می شود.

گشادی و شل شدگی واژن می تواند یکی از مسائلی باشد که زندگی زناشویی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. و باعث عدم لذت از رابطه جنسی در زوجین می شود .

تنگ کردن واژن یکی از روش های موثر برای تقویت عضلات و جوانسازی واژن است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی تنگ کردن واژن توسط لیزر انجام می شود.

و  این مسئله باعث بهبود کیفیت رابطه جنسی در افراد می شود و به زندگی زناشویی افراد کیفیت می بخشد.

در این مقاله ما در خصوص تنگ کردن واژن، هزینه و ماندگاری تنگ کردن واژن توسط لیزر صحبت کنیم. پس به شما پیشنهاد می کنم که این مقاله را مطالعه کنید.

در انجام این کار هنگامی که فرد به متخصص زنان مراجعه می کند، متخصص با انجام  معاینات لازم در صورت نیاز، بسته به شرایط ومیزان شل شدگی، تنگ کردن واژن را با استفاده از روش هامختلف انجام می دهد.

مشکلات جنسی در خانم ها

پزشکان متخصص جراحی زیبایی زنان ، جراحی تنگ کردن واژن  را به عنوان روشی برای افزایش میل جنسی  به بیماران واجد شرایط که حداقل 12 ماه در روابط جنسی خود با مشکل رو به رو شده اند، توصیه می کنند.


واژینوپلاستی نوعی از جراحی دستگاه تناسلی زنان است که برای بهتر شدن کیفیت جنسی و ظاهر مهبل انجام می شود.


همچنین در خانم هایی که به دلیل زایمان های متعدد، افزایش سن، کاهش شدید وزن و سایر دلایل بافت های چربی و بخش های مهبل نیز تحت تاثیر قرار گرفته اند و مشکلات جسمی و جنسی متفاوتی را برای زنان ایجاد کرده است، این جراحی صورت می گیرد.

عکس قبل و بعد تنگ کردن واژن 

جراحی زیبایی واژن یا واژینوپلاستی
واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن

مزایای جراحی تنگ کردن واژن 

به مرور زمان و با بالا رفتن سن، واژن حالت شل و افتاده ای پیدا می کند و بعد از زایمان های متعدد، خاصیت کشسانی و الاستیسیته خود را از دست می دهد و معمولا بعید به نظر می رسد که خود به خود به حالت طبیعی و اولیه خود برگردد.
در چنین شرایطی، خانم ها و یا شریک جنسی شان از کم شدن میل جنسی شکایت می کنند.
شل شدن عضلات و ماهیچه های واژن هم چنین می تواند منجر به بروز بی اختیاری ادرار از نوع استرسی شود.
واژینوپلاستی که با عنوان جوانسازی واژن نیز شناخته می شود، به رفع تمامی این مشکلات کمک می کند و واژن از لحاظ تنگی همانند حالت طبیعی خواهد شد.

افراد مناسب جراحی تنگ کردن واژن 

اکثر خانم ها خواهان افزایش اعتماد به نفس و احساسات عاطفی خود هستند مخصوصا زمانی که با همسر خود دارای رابطه می باشند. به همین منظور جراح زیبایی زنان، تنگ کردن واژن را نیز به عنوان راه حل پیشنهاد می کند. مخصوصا بعد از انجام زایمان طبیعی که به وارد شدن فشار زیادی که به دیواره های واژن می شود این جراحی الزامی خواهد بود.

انجام جراحی تنگ کردن واژن نیز برای خانم ها بسیار مهم است زیرا در روابط جنسی تاثیر گذار است.
تنگ کردن واژن باعث بهبود عملکرد عضلات لگن نیز می شود و با همکاری این دو بخش با هم میزان تنگ شدن واژن نیز بعد از جراحی بهتر و بیشتر می شود.
در حالی که روش های متعددی برای تنگ کردن واژن است، اما گاهی خانم ها برای رسیدن به نتیجه بهتر و سریع تر نیز اقدام به جراحی تنگ کردن واژن می نمایند.
قبل از آن که به روش های درمانی تنگ کردن واژن بپردازیم برخی از سوالاتی که افراد زیادی در زمان مراجعه به مطب جراح زیبایی زنان می پرسند نیز بپردازیم.

جراحی همیشه اولین راه برای بهبود مسائل جنسی نیست. واژینوپلاستی نیز جزو انتخاب های دوم است که بعد از بررسی و معاینه جراح زیبایی زنان و ارائه روش های درمانی دیگر پیشنهاد می شود. خانم هایی که واژینوپلاستی انجام می دهند بعد از درمان با روش های دیگر و عدم درمان  نیز کاندید مناسب تنگی واژن  می شوند.

افراد مناسب جراحی تنگ کردن واژن
افراد مناسب جراحی تنگ کردن واژن چه کسانی هستند؟

برای انجام جراحی زیبایی واژن سن بسیار مهم است.


چرا واژن گشاد می شود ؟

برخلاف برخی از عقاید که داشتن روابط جنسی متعدد نیز باعث ایجاد سستی در واژن می شود، ولی داشتن چنین حالتی در واژن نیز دلایل مختلفی دارد که برخی از این دلایل شامل زایمان های متعدد، یائسگی وافزایش سن نیز مواردی است که باعث می شود تا خانم ها نیز به این عارضه مبتلا شوند. در این موارد به دلیل کاهش استروژن نیز سستی در واژن اتفاق می افتد. پس در نتیجه داشتن رابطه متعدد نیز دلیلی بر ایجاد این شرایط نمی شود.

عومل متعددی در زنان وجود دارند که واژن زنان را دچار شا شدگی و گشادی می کند.در ادامه به برخی از این عوامل اشاره می کنیم.

عوامل شل شدگی و گشادی واژن عبارتند از:

 • زایمان به خصوص زایمان طبیعی
 • بارداری
 • یائسگی
 • افزایش سن
 • رابطه جنسی متعدد
 • زایمان های متعدد

سه دلیل عمده ایجاد سستی در واژن

1- زایمان طبیعی

در زایمان طبیعی، عضلات تحت فشار زیادی قرار می گیرند، این بدان معنا است که بعد از هر بار زایمان نیز، عضلات انسجام خود را از دست می دهند. تعدد در زایمان نیز باعث افزایش روند سستی واژن و افتادگی عضلات واژن می شود.
در واقع برخی از خانم ها نیز به این دلیل زایمان سزارین را انتخاب می کنند که این عارضه برایشان اتفاق نیوفتد.

2- شرایط پزشکی

فرد بعد از رسیدن به سن یائسگی و یا داشتن برخی از بیماری ها مانند کیست و سرطان متوجه سستی در ولوو خود می شوند. اگر چه این مورد در زایمان و تولد نوزاد مشکلی ایجاد نمی کند، اما در دراز مدت برای خانم مشکلاتی را ایجاد می کند و باعث کاهش اعتماد به نفس در خانم ها می شود.
اگر دارای بیماری در رحم و یا اطراف رحم هستید می توانید با انجام جراحی تنگ کردن واژن توسط بهترین جراح زیبایی واژن  یا  بهترین جراح تنگ کردن واژن  نیز در بهبود سریع تر این بخش از آناتومی بدن نیز کمک نمایید.

3- افزایش سن

سن نقش مهمی در ایجاد تغییرات در بدن را بر عهده دارد . همانند سایر بخش های بدن که تحت تاثیر این روند قرار می گیرند، واژن نیز با گذشت زمان نیز سست شده و نیاز به جراحی تنگ کردن واژن می باشد.
عضلات کف لگنی با افزایش سن نیز کشش خود را همانند مابقی بخش های واژن از تا حدودی از دست می دهند و اگر در سنین بالایی هستید و متوجه برخی از اختلالات شدید شده اید، این امر کاملا طبیعی است و در زندگی همه اتفاق می افتد و با جراحی تنک گردن واژن نیز قابل درمان است.تنگ کردن واژن با جراحی از جمله روش های درمانی و زیبایی است که خانم های عزیز انجام می دهند. به همین دلیل خانم های بسیاری هستند که به خانم دکتر نارسیس نصیری مراجعه می کنند و این جراحی زیبایی زنان را انجام می دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره ۲۲۵۸۵۷۰۵ تماس حاصل نمایید. 

با انجام این جراحی عضلات کف لگنی کشش خود را حفظ می نمایند، زمانی با گذشت زمان کشش دیواره ی لگن و واژن تحت تاثیر قرار می گیرد. این اتفاق برای همه ی خانم ها نیز اتفاق می افتد.
فقط به خاطر افزایش میزان سلامت جسمی و جنسی باید خانم این جراحی را انجام دهند.
حتی با انجام جراحی تنگ کردن واژن می توانید ناحیه تناسلی را جوان نگه دارید. چند روش برای انجام جوانسازی و تنگ کردن واژن نیز وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.
در برخی از افراد با تنگ کردن واژن، نیز تقویت نقطه G نیز صورت می گیرد که برای بسیاری از خانم ها مهم و مفید است.

روشهای تنگ کردن واژن چیست؟

تنگ کردن واژن نیزدارای فرآنید های زیادی است که در زیر نگاه دقیقی به هر یک خواهیم داشت.

1- واژینوپلاستی

این جراحی زیبایی زنان نیز روشی برای بازسازی واژن است. با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد، واژن را نیز تقویت می کند و در این جراحی جراح زیبایی زنان نیز دیواره ی واژن را سفت می کند و حتی باعث جوانسازی واژن می شود.
برخی از زنان نیز برای اصلاح لابیاهای واژن خود نیز نیاز به جراحی زیبایی واژن دارند. همچنین در برخی از خانم ها طی روند جراحی تنگ کردن واژن نیز، جراحی زیبایی انجام می شود و بخشی از بافت پوششی کلیتروس نیز برداشته می شود.

2- ورزش عضلات کف لگن

این روش طبیعی ترین راه برای جوانسازی واژن است ولی نیاز به انجام ورزش های مخصوص است. تنگ کردن واژن با ورزش نیز کمی زمان بر است زیرا برای رسیدن به نتیجه مورد نظر نیز باید زمان زیادی را صرف کرد.
کگل نیز از جمله تمرینات ورزشی است که به این گروه از خانم ها توصیه می شود تا انجام دهند دراین ورزش تمریناتی شامل مراحل ورزش برای عضلات لگن و واژن است.به برخی از افراد نیز یوگا و پیلاتس نیز توصیه می شود. زیرا باعث سفت شدن و تنگ شدن واژن می شود. انجام این ورزش ها نیز با توصیه پزشک نیز انجام می شود.
به همین دلیل بسیاری از خانم ها مایلند تا با انجام جراحی تنگ کردن واژن  توسط  بهترین جراح زیبایی واژن  زود تر درمان شوند.

آمادگی های قبل از جراحی واژینوپلاستی، تنگ کردن واژن 

تمامی جراحی های زنان از جمله جراحی واژینوپلاستی همواره حساسیت های زیادی داشته اند. این حساسیت به دلیل این است که در مهم ترین و حساس ترین اندام زنان یعنی آلت تناسلی انجام می شود. این اندام نقش بسیار مهمی را در روند روابط جنسی موفق زنان دارد بنابراین در خصوص جراحی هایی که در این ناحیه انجام می شود باید نهایت دقت را داشت. مهم ترین اقداماتی که باید پیش از عمل تنگ کردن واژن انجام می دهید از این قرار است:

 • حتما با پزشک جراح چند جلسه ای صحبت کنید و در طی این جلسات انتظارات خود را از نتیجه جراحی بیان کنید.
 • پیش از جراحی تمامی دارو های خاصی که استفاده می کنید را به پزشک خود بگویید.
 • انجام تست پاپ اسمیر و بررسی نتیجه آزمایش از سوی جراح ضروری است
 • ممنوعیت مصرف سیگار به مدت یکماه پیش از انجام جراحی واژینوپلاستی
 • زنانی که به بیماری های عفونی در ناحیه واژن مبتلا هستند باید ابتدا به درمان این بیماری ها بپردازند سپس وارد روند جراحی شوند.

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن 

واژینوپلاستی نیاز به مراقبت های لازم بعد از جراحی زیبایی دارد که در صورت انجام تمامی توصیه های جراح زیبایی زنان در رسیدن به  نتیجه جراحی بسیار مهم است. ممکن است جراح زیبایی زنان تان از شما به خواهد تا در بیمارستان و یا کلینیک به مدت چند روز بستری بمانید که این با توجه به شرایط فیزیکی فرد می باشد. از آن جا که روند بهبودی کمی زمان بر است باید از داشتن روابط جنسی به مدت 2 ماه و از انجام ورزش های سنگین و فعالیت های بدنی سخت و شدید و حتی بلند کردن اجسام سنگین تا 6 هفته بعد از جراحی پرهیز شود.

به مدت یک الی دو روز بعد از جراحی ممکن است برای ادرار نیاز به استفاده از سوند باشد. تمامی این توصیه ها ممکن است توسط جراح زیبایی گفته نشود و نیاز به انجام نباشد. زیرا مراقبت های خاص با توجه به شرایط فرد تعیین می شود.

بعد از انجام جراحی نیز تورم و قرمزی نیز عادی است. به احتمال زیاد شما می توانید بعد از یک هفته از جراحی، پیاده روی کنید و به فعالیت های سبک مشغول شوید. انتخاب بهترین جراح تنگ کردن واژن زنان باعث می شود تا در نتیجه جراحی تاثیر گذاشته و دوره بهبود نهایتا شش هفته بعد از تنگ کردن واژن  باشد. بعد ازاین مدت زمان نقاهت، فرد می تواند به فعالیت های عادی و روزانه خود باز گردد.

مشاوره تنگ کردن واژن
اهمیت مشاوره تنگ کردن واژن

عمل تنگ کردن واژن  به منظور بهبود ظاهر واژن و جراحی بر روی بخش های مختلف واژن مانند کلیتوریس ، لابیا مینور و لابیا ماژور که از مهمترین بخش های خارجی و داخلی مهبل است نیز انجام می شود.


که البته واژینوپلاستی می تواند شامل یک یا چند نوع جراحی به صورت هم زمان و یا جداگانه بر روی قسمت های مختلف واژن انجام شود .

رابطه جنسی بعد از تنگ کردن واژن 

رابطه جنسی تا حدود 6 هفته بعد از عمل زیبایی واژن ممنون می باشد ، صبوری در طول دوره ی نقاهت باعث می شود که نتیجه ی عمل زیبایی شما بسیار مطلوب و رضایت بخش باشد . پیش از انجام جراحی حتما همسر خود را نسبت به این مساله آگاه سازید و توصیه های مهم که جراح در اختیار شما قرار میدهد را به خوبی مد نظر قرار دهید .

رابطه جنسی بعد از تنگ کردن واژن
رابطه جنسی بعد از تنگ کردن واژن چگونه باشد؟

برخلاف سایر جراحی های زیبایی واژن، عمل تنگ کردن واژن  نیاز به مراقبت های دائمی دارد. اگر واژینوپلاستی انجام داده اید، به تمامی توصیه های جراح زیبایی زنان خود عمل نمایید.


لیزر موهای زائد بعد ازتنگ کردن واژن

بعد از جراحی زیبایی واژن امکان انجام هرگونه لیزر زیبایی و یا لیزر موهای زائد وجود دارد ، شما می توانید بعد از جراحی پرینه و یا لابیاپلاستی بعد از گذشت دوران نقاهت و بهبودی زخم های ناشی از برش ها از لیزر موهای زائد و یا لیزر های سفید کننده واژن استفاده نمایید .

بررسی دقیق زمان انجام این امر با متخصص زنان با تجربه می باشد که با تخمین بهبودی واژن به شما اعلام می دارد که می توانید این اقدام را انجام دهید یا خیر ؟

اما به طور کلی جراحی واژن مانعی برای انجام لیزر موهای زائد نمی باشد .

عکس عمل تنگ کردن واژن 

تصاویر زیادی از عمل واژینوپلاستی در اختیار است که به دلیل خصوصی بودن تصاویر  و قوانین سایبری امکان درج آن ها وجود ندارد ، شما عزیزان می توانید با مراجعه حضوری به مطب آرشیو کاملی از نمونه کارهای جراحی واژینوپلاستی را مشاهده نمایید . در گالری ما تصاویر بسیاری از عمل های لابیاپلاستی ، پرینورافی ، تنگ کردن واژن و .. وجود دارد که می تواند نقش به سزایی در انتخاب بهترین جراح تنگ کردن واژن داشته باشد .

هزینه عمل تنگی واژن 

هزینه جراحی لابیاپلاستی
هزینه جراحی لابیاپلاستی چقدر است ؟

هزینه جراحی تنگ کردن  بر اساس جراحی های مورد نیاز تعیین می شود


چرا که ممکن است یه یا چند جراحی به صورت هم زمان مورد نیاز باشد تا شما به هدف و نتیجه ایده آلتان دست پیدا کنید. از این رو باید بعد از معاینه دقیق و بررسی های لازم هزینه انجام آن به شما عزیزان ارائه می شود .

عمل همزمان تنگ کردن و  لابیاپلاستی واژن 

جراحی واژِینوپلاستی معمولا به صورت همزمان با لابیاپلاستی انجام می شود که می تواند تاثیر مفید و به سزایی داشته باشد زیرا به طور همزمان هم واژن از درون تنگ تر شده و افتادگی آن برطرف می شود ، از طرف دیگر ظاهر آن بسیار جوان و زیبا می شود . از این رو این دو جراحی به صورت هم زمان در یک جلسه جراحی انجام می شود .

روش های مختلف برای زیبا کردن واژن

امروزه انجام جراحی های زیبایی واژن محبوبیت بسیاری پیدا کرده است که توسط  بهترین جراح تنگ کردن واژن  انجام می شود و خانم ها دلایل متعددی برای دنبال کردن این روش ها دارند. لابیاپلاستی، جوانسازی واژن و کوچک کردن کلاهک کلیتوریس از جمله این روش ها هستند که با هدف بهبود زیبایی ظاهری، بالا رفتن اعتماد به نفس و در نهایت افزایش میل جنسی انجام می شوند.

تنگ کردن واژن  با لیزر

لیزر فرکشنال یا RF را می توان برای درمان لابیای بیرونی و مجرای واژینال استفاده کرد همچنین برای درمان علائم آتروفی و یا همان خشکی واژن در زنان یائسه استفاده می شود. این دستگاه همچنین برای تنگ کردن واژن نیز کاربرد دارد .

انجام جراحی تنگ کردن واژن نیز برای خانم ها بسیار مهم است زیرا در روابط جنسی تاثیر گذار است.
تنگ کردن واژن باعث بهبود عملکرد عضلات لگن نیز می شود و با همکاری این دو بخش با هم میزان تنگ شدن واژن نیز بعد از جراحی بهتر و بیشتر می شود.
در حالی که روش های متعددی برای تنگ کردن واژن است، اما گاهی خانم ها برای رسیدن به نتیجه بهتر و سریع تر نیز اقدام به جراحی تنگ کردن واژن می نمایند.

تنگ کردن واژن با لیزر چگونه انجام می شود؟

مانند لابیاپلاستی ، تنگ کردن واژن با استفاده از روش ها و شیوه های مختلفی انجام می شود که یکی از محبوب ترین و کم عارضه ترین و موثر ترین روش تنگ کردن واژن است.  در ادامه به برخی از روش های تنگ کردن واژن وتفاوت آن با روش لیزر را نیز به شما می گوییم.

تنگ کردن واژن در گذشته با استفاده  از روش های قدیمی جراحی  انجام می شد ، که این روش دارای درد بسیار زیاد و دوره بهبودی و نقاهت بسیار طولانی بود. و فرد پس از انجام این جراحی تا چند هفته یا چند ماه امکان برقراری رابطه جنسی را نداشت. در این روش فرد پس از جراحی ممکن بود که به عفونت و یا  درد های مداوم دچار شود.همچنین این روش همواره با درد و خونریزی شدیدی همراه بود.

اما لیزر ها همانطور که گفته شد یکی از موثر ترین و کم عارضه ترین روش تنگی واژن است.

با به بازار آمدن لیزر ها و پیشرفت تکنولوژی انجام این جراحی بسیار متحول شد.

در روش تنگ کردن واژن با استفاده از لیزر، لیزر با افزایش خون رسانی به بافت و مخاط واژن، باعث تحریک آن ناحیه می شود که این افزایش خون رسانی  سبب کلاژن سازی و جوانسازی واژن می شود.

همچنین نیز لیزر به تقویت بافت و عضلات واژن کمک می کند.که در نتیجه منجر به تنگی واژن شده و سطح کیفیت زندگی زناشویی افراد را  بیشتر می کند.

اگر بخواهیم دقیق تر بگویم در روش استفاده از لیزر، لیزر با تحریک فیبروبلاست ها باعث تحریک بافت می شود که در نتیجه سبب جوانسازی واژن شده.

همینطور نیز تنگ کردن واژن با استفاده از  لیزر، هیچگونه خطر،درد و خونریزی را برای فرد به همراه ندارد.

مزایای تنگ کردن واژن با لیزر 

 • بدون درد و خونریزی است.
 • دوره بهبودی و نقاهت در این روش بسیار کم است.
 • باعث رفع و بهبود خشکی واژن می شود.

این روش در افرادی که دچار خشکی واژن نیز هستند بسیار موثر است  زیرا که لیزر باعث خون رسانی و گردش خون بهتر در واژن می شود و همین مسئله منجر به لغزنده شدن واژن می شود و مشکل خشکی واژن بر طرف می شود.

 • رفع گشادی واژن
 • درمان عفوت های مداوم دستگاه تناسلی
 • درمان درد در هنگام رابطه جنسی
 • جوانسازی واژن
 • درمان بی اختیاری ادرار
 • رفع تیرگی پوست ناحیه تناسلی
 • هزینه کمتر نسبت به جراحی های تنگ کردن واژن مانند واژینوپلاستی
 • سریع تر انجام می شود.
 • امکان تنگ کردن واژن در عمق
 • ماندگاری بیشتری دارد.
 • درمان ضعف دیواره واژن

هزینه تنگ کردن واژن با لیزر

تنتگ کردن واژن با استفاده از لیزر، هزینه گوناگونی دارد. تمامی  این هزینه ها به عوامل مختلفی مانند میزان شل بودن و گشاد بودن واژن، تعداد جلسات مورد نیاز جهت بهبود و اثر بخشی کامل بستگی دارد و طبق شرایط هر فرد این هزینه متفاوت است.

اما اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم در واقع هزینه تنگ کردن واژن توسط لیزر بسیار کمتر از جراحی هایی مانند واژینو پلاستی است.

ماندگاری تنگ کردن واژن با لیزر

تنگ کردن واژن توسط لیزر همانطور که بسیار راحت تر و کم عارضه تر از روش های دیگر است ماندگاری بیشتری دارد.

اغلب ماندگاری تنگ کردن واژن با استفاده از لیزر می تواند  2تا  18 ماه باشد و پس از گذشت این مدت زمان بسته به شرایط مراجعه کننده ومیزان شل شدگی باید درمان هر یک سال بار تکرار و مجددا انجام شود.

مراقبت های تنگ کردن واژن با لیزر

 • قبل از انجام این اقدام حتما به پزشک متخصص مراجعه کرده و پس از معاینه لازم در صورت نیاز عمل تنگ کردن واژن با استفاده از لیزر را انجام دهید.
 • تنگ کردن واژن توسط لیزر هیچگونه خطری ندارد و به هیچ وجه اشعه های استفاده شده در این عمل باعث ناباروی در افراد نمی شود زیرا که از میزان اشعه مناسب و استاندارد استفاده می شود.
 • پس از انجام این عمل از انجام کار ها سنگین و ورزش سنگین اجتناب کنید.
 • اگر احساس سوزش می کنید در ناحیه ای که سوزش دارد از کمپرس یخ استفاده کنید.

تنگ کردن واژن با جراحی بهتر است یا با لیزر؟

جراحی و لیزر هر کدام شرایط مخصوص به خود را دارد و برای افراد مختلف بعد از این که بررسی ها و معاینات انجام شد یکی از این دو روش انتخاب می شود.

اما باید بدانید که نمی توان به طور قطعی گفت که لیزر بهتر است یا جراحی. زیرا که نتایجی از در پی انجام هر کدام از این روش ها حاصل می شود کاملا یکسان است. تنها تفاوتی که بین روش لیزر با جراحی وجود دارد این است که روند بهبودی محل زخم ها بعد از لیزر سریع تر است. اما نتیجه زیبایی یا میزان تنگی واژن در هر دو یکسان است.

در برخی از زنان لیزر بهترین گزینه درمان است زیرا که میزان مشکلات و گشادی دهانه واژن محدود است. اما زنانی که زایمان های متعددی داشته اند و به بافت دهانه واژن آسیب های جدی و عمیقی وارد شده است، مشکلات حتما باید در طی یک جراحی برطرف شوند.

بنابراین ملاحظه می کنید که روش درمانی کاملا متناسب با شرایط جسمانی افراد انتخاب می شود. برای یک خانم ممکن است لیزر بهتر باشد اما جراحی پاسخ درمانی مناسبی حاصل نکند و در یک خانم دیگر بالعکس.

جوان سازی واژن با لیزر چیست؟

جراحی های زیبایی واژن این روز ها از پرطرفدار ترین و رایج ترین جراحی هایی شده اند که توانسته اند طیف گسترده ای از مشکلات زنان را درمان کنند.

در واقع جراحی های زیبایی واژن هم به لحاظ ظاهری در نواحی واژینال تغییرات مثبت ایجاد می کنند و هم این که تمامی مشکلاتی که در این بخش از بدن زنان وجود داشته باشد را بهبود می بخشند. برای مثال برخی از جراحی های زیبایی زنان موجب می شوند خشکی واژن و نیز درد های واژن در هنگام رابطه جنسی بهبود پیدا کند.

اما مهم ترین اتفاقی که در چندساله اخیر در حوزه جراحی های زیبایی واژن رخ داده است این بوده که ابزار آلات نوینی در حوزه درمانی و زیبایی راه یافته اند و نتایج مثبتی رقم می زنند. از جمله این ابزار های پزشکی و درمانی انواع لیزر هایی هستند که کاملا خود را به اثبات رسانیده اند.

با افزایش سن و به مرور زمان کاهش میزان ترشح هورمون زنانه به نام استروژن ، تغییراتی در خانم ها رخ می دهد، یکی از این تغییرات ظاهری ، شل شدگی یا افتادگی واژن است، با استفاده از روش های که امروزه ارائه شده است واژن را جوان و زیبا می کنند.
تحقیقات نشان داده است که جوان سازی واژن با استفاده از روش لیزر که یک روش ایمن و کم درد است، در بهبود عملکرد جنسی و کیفیت زندگی فرد موثر است .

روش استفاده از دستگاه لیزر برای جوانسازی واژن

به آرامی و بدون درد از یک اسکنر مخصوص روی دیواره های واژن را به آرامی و بدون هیچگونه درد عمل می کند.
این عمل فضایی را ایجاد می کند که به تولید مجدد کلاژن مورد نیاز پوست واژن کمک می کند.
این روش مخاط واژن و ساختارهای داخلی آن را مجدداً تعادل می بخشد.

بهترین جراح تنگ کردن واژن 

همانطو که می دانید دستگاه تناسلی بانوان به عنوان مهمترین دستگاه بدن در تضمین سلامتی بانوان و همچنین در آینده، سلامتی  فرزندانشان به  شمار می آید، بنابراین سلامتی عمومی این عضو بسیار با اهمیت است.لذا اولین و مهمترین گام در انتخاب بهترین متخصص زنان دز نظر گرفتن فاکتور هایی است که در ادامه به آن می پردازیم:

 • داشتن تخصص در حیطه جراحی زنان

اشتباه نکنید هر پزشک زنانی که اقدامات درمانی شما را به خوبی انجام می دهد، نمی تواند صرفا جراح  زنان خوبی نیز باشد. پس درابتدا این دو تخصص را از یکدیگر متمایز کنید .

متخصصین زنان با گذراندن تخصص جراحی زنان می توانند این جراحی ها را انجام دهند، بنابراین اطمینان از داشتن تخصص در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

 • داشتن تجربه بالا در انجام جراحی های زیبایی زنان

علاوه بر داشتن دانش کافی در زمینه جراحی های زیبایی زنان، تجربه کافی و وافی برای انجام آن ها نیز بسیار حائز اهمیت است. بنابراین به سراغ جراحانی بروید که در رزومه کاری خود علاوه بر تجربه بالا در جراحی های زیبایی زنان رضایت بالای متقاضیان را نیز داشته باشند.

برای به دست آوردن این اطمینان کافی است از مراجعین این متخصصین سوال کرده و تجربه آن ها از جراحی جویا شوید.

این نکته قابل تامل است که متخصصینی که تجربه بسیار در این زمینه داشته باشند اغلب مراجعان فراوانی داشته و رضایتمنید بالایی را نیز خواهند داشت.

دکتر مریم کرمعلی (جراح و متخصص زنان، زایمان و زیبایی)

 • اخلاق مداری

این ویژگی در نگاه اول شاید خیلی ضروری به نظر نرسد. اما به خطا نروید . مراجعه برای خصوصو ترین عضو بدن اعتماد به نفس بالایی می طلبد . در این صورت اگر بخواهید به متخصصینی مراجعه کنید که از لحاظ اخلاقی و روحی در وضعیت  خوبی نباشند، علاوه بر اینکه شما را از انجام این جراحی ها دلسرد خواهند کرد، موجب کاهش اعتماد به نفس شما نیز می شوند.

اما اخلاق مداری تنها در این نکته خلاصه نمی شود . متخصصین زنان باید خود را مسئول عوارض و عواقب جراحی مراجعین خود بدانند و پیگیری های لازم را بعد از جراحی به عمل آورند.

بهترین جراح زیبایی واژن

 • انجام جراحی های مختلف زیبایی

از جمله فاکتورهایی که یک متخصص جراحی زیبایی زنان را به عنوان بهترین در حوزه خود معرفی خواهد کرد انجام جراحی های زیبایی زنان در  حیطه های مختلف است.

امروزه برای جوانسازی ناحیه تناسلی از جراحی های متعددی استفاده می شود که هر یک منظور برطرف کردن عارضه خاصی ابداع شده اند. برای مثال جراحی ای مانند جراحی لابیاپلاستی در جهت کوچک کردن لابیا های دستگاه تناسلی به وجود آمده است که آمار بالای انجام این جراحی نشان از تاثیر به سزای آن در ایجاد زیباسازی دستگاه تناسلی می دهد. جراحی لابیا پلاستی دوره ی نقاهت کوتاهی دارد و فرد می تواند بدون نیاز به بستری در بیمارستان به خانه بازگردد ، البته محدودیت هایی برای انجام روابط جنسی نیاز دارد که توسط جراح توضیح داده خواهد شد . جراحی لابیا پلاستی محدودیت سنی ندارد و البته دختر خانم ها نیز می توانند بدون آسیب به بافت بکارت این جراحی را انجام دهند چرا که این جراحی تنها به قسمت خارحی ناحیه تناسلی مربوط می شود . همچنین این جراحی ارتباطی با میل جنسی فرد ندارد و تاثیری بر بروی آن نخواهد گذاشت . اما انجام این جراحی لذت جنسی را بیشتر می نماید .

سوالات متداول جوانسازی واژن با لیزر 

آیا در این روش خطری فرد را تهدید می کند؟

تقریبا در همه روش های جراحی و غیر جراحی عوارضی وجود دارد، اما این عوارض کم و موقت هستند و به افراد آسیبی وارد نمی کند.
در استفاده روش لیزر ، عوارضی از قبیل : قرمزی جزئی، تورم و التهاب در ناحیه مورد نظر، گزارش شده است ، اما بعد از مدت کوتاهی با مراقبت های لازمه، از بین می روند.

چند جلسه لیزر و به چه مدت توصیه می شود تا بهترین نتیجه را دریافت کرد؟

برای دریافت بهترین نتیجه 2-3 جلسه لیزر که 4-6 هفته از هم فاصله دارند ، توصیه می شود و بعد از اتمام روند درمان، سالانه یک بار انجام شود.

تا چه مدتی اثر درمانی آن پایدار است ؟

نتایج بلافاصله حتی پس از اولین جلسه درمانی و در طی ماه های بعدی حاصل می شود. بهترین جراح تنگ کردن واژن زنان توصیه می کند، این روش را باید مجدداٌ تکرار کرد تا درمان کامل شود.

بیماران در طی انجام لیزر چه تجربه ایی دارند؟

ممکن است فشار جزئی در دیواره واژن را تجربه کنند . همچنین کمی سوزش را خواهند داشت ولی بعد از مدتی نیز برطرف خواهد شد.

استفاده از لیزر برای درمان خشکی واژن 

خشکی واژن یکی از بیماری هایی است که بعد از گذر زمان و با کاهش ترشحات هورمونی رخ می دهد ، خشکی واژن می تواند با درد و ناراحتی همراه باشد که نیاز است بعد از تشخیص بیماری حتما نسبت به درمان آن اقدامات لازم انجام شود .

توضیحات دکتر نارسیس نصیری ، جراح زیبایی واژن در این خصوص را در ویدئو زیر ببینید : 

مزایای استفاده از لیزر در جراحی های زیبایی واژن

واقعیتی که وجود دارد این است که استفاده از لیزر ها در روند جراحی های زیبایی واژن تا حد زیادی می تواند روند جراحی را تسهیل و تسریع بخشد.

مهم ترین مزیتی که بکار گیری لیزر ها در جریان جراحی زیبایی واژن دارد این است که روند بهبودی زخم ها سرعت می گیرد و در کوتاه ترین زمان سر زخم ها بسته می شود.

دومین مزیت لیزر ها این است که این روز  ها لیزر ها می توانند با اشعه هایی که به نواحی داخلی واژن ساطع می کنند به:

 • تنگ تر شدن واژن
 • استحکام دیواره های داخلی واژن و درنتیجه بهبود وضعیت رابطه جنسی در زنان بینجامند.
 • تمامی بخش های داخلی واژن را به طور یکسان تحریک کرده و هورمون های زنانه و خون رسانی در تمامی بخش های واژن به طور یکسان انجام می شود.
 • در نهایت تمامی این تاثیرات موجب می شود که واژن حالت ابتدایی خود را در سال های اولیه زندگی بیابد.

آیا لیزر ها عوارض دارند؟

مهم ترین مساله ای که بسیاری از زنان در خصوص آن نگرانی و دغدغه دارند این است که لیزر ها دارای عوارض و پیامد های منفی نباشند.

اما باید این نوید را به عزیزان و همراهان مان بدهیم که در طول تمامی سال هایی که لیزر ها به حوزه های درمانی و زیبایی راه یافته اند با بیشترین ایمنی و کمترین خطر روند درمان را تکمیل کرده اند.

انواع جراحی های زیبایی واژن

جراحی هایی که در بخش واژینال انجام می شود طیف گسترده ای دارند و هر کدام از آن ها با هدفی خاص در عرصه پزشکی ظهور پیدا کرده اند.

از جمله مهم ترین جراحی هایی که با عنوان جراحی زیبایی واژن شناخته شده اند از این قرار است:

 • لابیاپلاستی
 • پرینورافی
 • واژینوپلاستی

لابیاپلاستی 

در طول لابیاپلاستی از تکنیک هایی برای کوچک کردن لابیا (لب های واژن) استفاده می شود. این روش، مناسب خانم هایی است که از بزرگ و بیرون زده بودن لابیاهای خود ناراضی هستند و یا این که لابیاها در پی زایمان های متعدد و یا بالا رفتن سن دچار کشیدگی شده است.
با این که به نظر می رسد لابیاپلاستی روش زیبایی محسوب می شود، اما خوب است بدانید که این روش با اهداف درمانی و رفع مشکلات فیزیکی و پزشکی ناشی از بزرگ بودن لابیا مانند بی اختیاری ادرار و یا عفونت نیز انجام می شود.

خانم هایی که لابیاهای بزرگی دارند، معمولا با علائم زیر نیز روبرو خواهند شد:

– احساس درد و ناراحتی هنگام انجام فعالیت های فیزیکی و بدنی
– احساس درد و ناراحتی حین برقراری رابطه جنسی
– احساس ناراحتی هنگام پوشیدن لباس های تنگ

لابیاپلاستی روش سرپایی است، بدین معنا که نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و فرد همان روز قادر به انجام کارهای عادی خود می باشد.به یاد داشته باشید که بهتر است مشاوره های لازم را قبل از انجام این جراحی از بهترین جراح لابیاپلاستی در پاسداران دریافت نمایید .

این جراحی که با هدف بهبود وضعیت ظاهری لابیاهای ماژور انجام می شود از دیگر جراحی های زیبایی واژن طرفداران بیشتری دارد.

روند جراحی لابیاپلاستی بدین نحو انجام می شود که ابتدائا بعد از انجام بی حسی های لازم در بخش لابیاها برش هایی باید انجام شود تا ظاهر لابیاها بهبود پیدا کند.

در واقع این جراحی در زنانی که لابیاهای بزرگی دارند و یا این که در اثر افزایش سن افتادگی و شلی قابل توجهی را در بخش لابیاها تجربه می کنند کاربرد دارد. از این رو لابیاها باید حتما برش داده شود و برحسب تکنیک هایی که وجود دارد فرم دهی انجام شود.

اما در انتهای جراحی باید محل برش ها و زخم ها بسته شود. مهم ترین روشی که در این بخش بکارگرفته می شود استفاده از انواع لیزر هایی هستند که می توانند روند بهبودی را کوتاه تر و موفقیت امیز تر کنند.

از این رو روی زخم ها با لیزر ها بسته می شوند و بالاترین کارایی و ایمنی را دارند.

پرینورافی و واژینوپلاستی

این دو جراحی نیز از دیر باز انجام می شده است و پرینورافی با هدف بهبود ناحیه پرینه و نیز واژینوپلاستی با هدف تنگ کردن واژن انجام می گرفته است.

در پرینورافی و واژینوپلاستی نیز از جمله مهم ترین ابزار هایی که کاربرد فراوان و تاثیر به سزایی دارد لیزر ها هستند.

نتیجه گیری

در انتها نکته پایانی این نوشتار این خواهد بود که بهتر است برای انجام انواع جراحی های زیبایی واژن به متخصصین این حوزه  یا بهترین جراح تنگ کردن واژن مراجعه کنید.

زیرا که بسیاری از پزشکان و جراحان با توجه به مهارت و توانمندی هایی که در طی سال ها فعالیت های درمانی کسب کرده اند می توانند بهترین روند درمانی را رقم بزنند و در نهایت بهترین نتیجه برای افراد و مراجعین حاصل می شود.

دکتر نارسیس نصیری

دکتر نارسیس نصیری

متخصص زنان و زایمان، جراح زیبایی زنان با ارائه بهترین و تخصصی ترین خدمات جراحی زیبایی واژن مانند لابیاپلاستی، جراحی تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن در منطقه پاسداران تهران. دکتر نارسیس نصیری از سال ۱۳۷۸ به صورت تخصصی بر روی جراحی زیبایی واژن و زایمان بدون درد تمرکز ویژه داشته و تا کنون عمل های موفق با رضایتمندی بالای مراجعین عزیز را به همراه داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =